ykleniyor

Web Tasarım Ajansı

Web Tasarım Ajansı

Sosyal ve endüstriyel çevrede meydana gelen dijital dönüşümün sonucunda artık kişi veya kurum fark etmeksizin marka değeri taşıyan herkesin mutlak suretle web sitesine sahip olması gerekir. Web sitesi ait olduğu markanın dijital tanıtım kartıdır.Bu sebeple her marka mutlaka bir web tasarım ajansı ile çalışmalı, profesyonel web tasarım hizmeti satın almalıdır.


Web Sitesi Nedir?

Web sitesi,internet üzerinden ulaşılabilen, ziyaretçisine bilgi aktarmak için kullanılan sayfalar ve dokümanlar topluluğuna verilen addır. Web sitelerinin kurulması için internet üzerinden sanal alan kiralanmalı (sunucu) ve bir alan adı (domain) belirlenmelidir. Bu ikisi istenilen adreste görsel, eşitsel, video,yazı veya animasyon tarzı belge ve bilgilere kişilerin ulaşmasını sağlar. Web sitesinin standart basın ve medyaya göre en büyük avantajı zaman ve mekan fark etmeksizin bir internet bağlantısı üzerinden ulaşılabilmesidir.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım son yıllarda gelişmekte olan ve bir web sitesinin kuruluşunda ki en önemli konulardan biridir. Web sitelerinin tasarımları hem kişi veya kurumların marka değerini yansıtmalı, hem de kullanıcıya isteği bilgiyi kolaylıkla sunabilir nitelikte olmalıdır. Aynı zamanda web sitesinin türüne, ziyaretçi kitlesine,üye kabul edip etmemesine göre birçok farklı web tasarım türleri tercih edilebilir.

Web Tasarımda dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

  • Kullanıcı dostu olmalı, kolay okunmalı ve anlaşılmalı.
  • Hızlı olmalı.
  • Mobil cihazlara uyumlu olmalı.
  • Başlık ve yazı kullanımlarında ilgili kodlara ve fontlara dikkat etmeli.
  • İnsan gözünü yormamalı.
  • Müşteri taleplerini karşılayabilmeli.
  • SEO olarak uyumlu olmalı.
  • Yapısı dinamik olmalı, kendini yenileyebilmeli.

Bir web sitesinin tasarımı ziyaretçinin web sitesinde kalma süresini direkt olarak etkilemektedir. Bu sebeple mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

Profesyonel Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Web sitesi tasarımları günümüzde kolaylıkla kullanıcıların kendi başına başarabilecekleri şeyler gibi görülebilir. Fakat burada mutlaka bir web tasarım ajansı ile çalışılmalıdır. Çünkü tasarım, kullanıcıların ilk karşılaştığı noktadır. Web sitesinin içeriği ya da markanın özelliklerinden ziyade kullanıcıda ilk izlenim tasarım ile oluşur. Bu sebeple web tasarımında profesyonel uzmanlar ile çalışmak başarıya giden yolda en büyük yardımcınız olacaktır. 

 

 

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!